» Dzisiaj jest Sobota, 25 Czerwca 2022 roku » Odwiedziło nas: osób

AKTUALNOŚCI


REWITALIZACJA


GALERIA SKARBCZYK

SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA


SCHRONISKO

KONTAKT

RODO

PRZETARGI

KONKURSY

logo_bip

NEWSLETTER


email marketing zapewnia MailPlanner


Z Kontrkultury w Popkulturę

Spichlerz Polskiego Rocka

akfjar/

Snutka.pl

KALENDARZ IMPREZ MIEJSKICH

Moje Miasto miasto a w nim

MUZEUM WSPIERAJĄ

Jarocińskie Linie Autobusowe

Puławy Miasto

» Artyści

Olgierd Futoma (JAROCIN)

Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Pedagogiczno Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu. Zajmuje się wieloma dziedzinami twórczości artystycznej. Współpracował z teatrami w Kaliszu, Wrocławiu, Koszalinie i Rzeszowie m.in. tworząc muzykę i oprawę plastyczną do wielu przedstawień. Jest autorem plakatów i projektów multimedialnych.

http://futoma.wixsite.com/brightofemptiness

Michał Stachowiak (JAROCIN/POZNAŃ)

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na codzie zajmuje się projektowaniem graficznym, wykonuje także ilustracje prasowe i plakaty. W wolnych chwilach przemierza wiejskie szlaki na rowerze. Przez lata mimo woli stał się etnografem-amatorem dokumentującym elementy życia wiejskiego. Artysta uczestniczył w wielu zwyczajach i obrzędach odtwarzanych przez miejscową ludność między innymi w tradycyjnym Wodzeniu Niedźwiedzia, który odbywa się do dziś w każdy Wielkanocny Poniedziałek we wsi Cielcza koło Jarocina. Tematyka ludowa to stała inspiracja autora, która przełożyła się na język plastyczny wszystkich prac.

Zaprojektował między innymi 17 plakatów dla tego teatru SHAKESPEARE AT TRAQUAIR ze Szkocji, tworzonego przez grupę pasjonatów i wielbicieli twórczości Szekspira. Plakaty te zostały dostrzeżone i docenione przez nowojorskich artystów - Mirko Ilića oraz Stevena Hellera, którzy zamieścili 7 prac Michała Stachowiaka w swojej najnowszej książce “Presenting Shakespeare: 1,100 Posters from Around the World”.

https://www.behance.net/stachowiak

fabrykainspiracji.net.pl